Menu
دانلود فایل پرسش های متداول

سوالات متداول

آخرین پرسش ها رایج شما از صندوق سرمایه گذاری

معرفی صندوق سرمایه‏گذاری امین آشنا ایرانیان

صندوق سرمایه‏گذاری نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است که هدف آن، جمع‌آوري وجوه از سرمايه‌گذاران و اختصاص آن‌ها به خريد انواع اوراق بهادار و سپرده‏گذاری به منظور کاهش ريسک سرمايه‌گذاري، بهره‌گيري از صرفه‌جويي‌هاي ناشي از مقياس و تأمين منافع سرمايه‌گذاران است. صندوق‏های سرمایه‏گذاری امین آشنا ایرانیان نوعی صندوق در اوراق بهادار با درآمد ثابت است که حداکثر 5% دارایی خود را در سهام سرمایه‏گذاری می‏کند که با استفاده از ابزارهای مالی موجود در بازار سرمایه می‏توان ریسک سهام مذکور را پوشش داد.

ارکان صندوق سرمایه‏گذاری امین آشنا ایرانیان:

مجمع مدیر متولی حسابرس ضامن نقد شوندگی

مدیر صندوق امین آشنا ایرانیان کیست؟

شرکت کارگزاری سهم آشنا با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در بازار سرمایه، سرمایه ثبتی 73 میلیارد ریال و اخذ رتبه "الف" در بورس اوراق بهادار و بورس کالای ایران تمامی مجوزهای لازم برای ارائه خدمات اعم از خرید و فروش اوراق بهادار، مشاوره عرضه و پذیرش، خدمات تامین مالی، تاسیس و مدیریت صندوق¬های سرمایه¬گذاری، مدیریت سبد اوراق بهادار، مشاور سرمایه¬گذاری، پردازشگری اطلاعات مالی را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ نموده است. بر همین اساس و در آینده¬ای نزدیک کارگزاری سهم آشنا در نظر دارد به یک هلدینگ/ شرکت مادر تخصصی در حوزه مالی متشکل از مجموعه¬ای از شرکت¬های تخصصی در حوزه صنعت کارگزاری، مشاوره سرمایه‏گذاری، تامین مالی، مدیریت دارایی و سبدگردانی تبدیل شود. این شرکت هم اکنون مدیریت 10 صندوق سرمایه‏گذاری را برعهده دارد و به تازگی نیز مجوز صرافی را از بانک مرکزی دریافت نموده است. یکی از صندوق‏های سرمایه‏گذاری تحت مدیریت کارگزاری سهم آشنا صندوق سرمایه‏گذاری امین آشنا ایرانیان است.

منظور از ضامن نقد شوندگی چیست و ضامن نقدشوندگی صندوق امین آشنا ایرانیان کیست؟

در صورتی‌که صندوق برای انجام هرگونه پرداخت از محل وجوه نقد خود به سرمایه‌گذاران، وجوه نقد کافی در اختيار نداشته باشد، ضامن نقدشوندگی موظف است میزان کسری وجوه مذکور را به حساب صندوق واریز کرده تا واحدهای سرمایه‌گذاری به نام ضامن نقدشوندگی صادر گردد و توسط وجوه نقد واریز شده بدهی به سرمایه‏گذاران پرداخت شود. ضامن نقدشوندگی صندوق امین آشنا ایرانیان "بانک حکمت ایرانیان" می‏باشد.

صندوق امین آشنا از چه زمانی در حال فعالیت می باشد؟

صندوق سرمایه‏گذاری امین آشنا ایرانیان در فروردین ماه سال 1391، با ثبت نزد اداره ثبت شرکت‏ها به شماره 29040 و همچنین نزد سازمان بورس و اوراق بهادار تهران به شماره 11049 فعالیت خود را آغاز کرده است.

آیا محاسبه سود سپرده بانکی و واحدهای صندوق امین آشنا ایرانیان تفاوتی دارد؟

خیر؛ در عمل تفاوتی میان سود دریافتی سرمایه‏گذار وجود ندارد. تنها تفاوت این است که در بانک بر مبنای دوره زمانی مشخص به سرمایه‏ای که فرد در بانک سپرده گذاری کرده تعلق می‏گیرد و در صندوق‏ها سود دریافتی معادل اختلاف قیمت صدور و ابطال واحد سرمایه‏گذاری می‏باشد

صندوق امین آشنا ایرانیان دارای چه میزان سود می باشد؟

صندوق امین آشنا دارای پیش بینی سود 20% می باشد یعنی کمترین میزان سودی که برای صندوق پیش بینی می شود 20% است ( این عدد بالاترین عدد قابل پیش بینی سود برای صندوق های سرمایه گذاری است که مورد قبول سازمان بورس می باشد).

آیا سود صندوق تضمین شده است ؟

در حال حاضر هیچ صندوق سرمایه‏گذاری با ضامن سودآوری در حال فعالیت در بازار سرمایه نمی‏باشد. بلکه صندوق‏ها دارای پیش‏بینی سود هستند به این معنی که پیش بینی می‏شود که حداقل 20% سود سالیانه به سرمایه‏گذار تعلق بگیرد.

در صورتی که سود صندوق از میزان 20% کمتر شود چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی‏که سود تحقق یافته صندوق از میزان سود پیش‏بینی شده کمتر باشد، میزان کسری سود از محل کارمزد مدیر صندوق جبران می‏شود تا جایی‏که کارمزد مدیر به صفر برسد

در صورتی که سود صندوق بالاتر از 20 % شود چه درصدی تقسیم می ‏شود؟

هر میزانی که در صندوق سود محقق شود باید در زمان تقسیم سود به حساب سرمایه‏گذاران واریز شود. در واقع سقفی برای میزان سود پرداختی به سرمایه‏گذاران تعریف نشده است.

در صورتی که سرمایه گذار تمایل داشته باشد ، از محل سود برایش مجددا واحد صادر می گردد؟

بله. صندوق امین آشنا این امکان را دارد تا در صورتی که سرمایه گذار تمایل داشته باشد از محل سود سرمایه گذار ، مجددا برایش واحد جدید خریداری نماید. در این صورت به سرمایه اولیه فرد سود مرکب تعلق می‏گیرد.

صندوق امین آشنا بصورت میانگین طی سال 1395 و 1396 چه درصدی سود پرداخت نموده است؟

میانگین سود پرداختی صندوق امین آشنا ایرانیان به حساب سرمایه‏گذاران در طول سال 1395 معادل 25% بوده که معادل 28% سود مرکب می‏باشد. و میانگین سود صندوق از ابتدای سال 1396 معادل 1/23% بوده است.

ارزش اسمی هر واحد سرمایه گذاری صندوق امین اشنا چه مقدار است؟

ارزش اسمی هر واحد سرمایه‏گذاری معادل 1،000،000 ریال است.

میزان بازدهی که در کانال تلگرام صندوق امین آشنا ایرانیان نوشته شده است ماهانه است یا سالانه؟

این سود به صورت سالانه می باشد .تمام مبالغی که در کانال تلگرام به عنوان سود نوشته شده است به صورت سالانه می باشد .

با توجه به افزایش روزانه قیمت هر واحد صندوق، بهترین زمان برای خرید واحدهای صندوق چه زمانی می باشد؟

از لحاظ سرمایه گذاری منطقی ترین حالت آن است که در هر زمانی که سرمایه گذار وجه کافی برای خریداری واحد داشته باشد در همان زمان سرمایه گذاری نماید. چرا که اگر صبر کند تا قیمت واحد به کمترین حد خود برسد مدت زمانی که به سرمایه گذار سود تعلق میگرفت را از دست داده است .

چطور با کاهش نرخ سود بانکی، صندوق امین آشنا ایرانیان سود بالایی می سازد

بالا بودن سود صندوق امین آشنا دلایل مختلفی دارد: مدیریت حرفه ای صندوق و شناخت کامل ابزارهای مالی موجود در نظام بانکی و بازار سرمایه بالا بودن قدرت چانه زنی صندوق به علت بالا بودن حجم سرمایه قدرت خرید اوراق درآمد ثابت به کسر از بازار به علت استقلال کامل مدیر صندوق، صندوق امین آشنا ایرانیان الزامی به سرمایه گذاری مبلغ بالایی از پرتفو در بانک مشخصی ندارد و در صورت کاهش نرخ سود بانکی می تواند در سایر ابزارهای مالی سرمایه گذاری نماید.

روند نزولی نرخ بازده صندوق از سال 95 چگونه ارزیابی می شود؟

سود صندوق‏های سرمایه‏گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت تا حد زیادی تابع سود بانکی است. صندوق امین‏آشنا ایرانیان نیز از این قاعده مستثنا نیست و این نرخ نزولی بازده صندوق ناشی از نرخ نزولی سودهای بانکی بوده. اما آنچه در سابقه بازدهی صندوق واضح است این است که همیشه سود محقق شده صندوق امین آشنا با اختلاف حداقل 2 درصدی از سودهای مصوب بانکی بالاتر بوده است.

اثر ریسک بانک‏ها بر روی صندوق چگونه ارزیابی می شود؟

به هر علتی اگر ریسکی متوجه سپرده‏های بانکی شود، صندوق امین آشنا ایرانیان به علت این‏که در حدود 5 بانک مختلف سرمایه گذاری کرده است ریسک خود را به حداقل رسانده است. ضمن این‏که درحال حاضر بیشترین میزان سرمایه‏گذاری صندوق در اوراق با درآمد ثابت است و درصد نسبتاً کمتری از سرمایه در بانک‏ها سپرده‏گذاری شده است.

آیا سرمایه گذاران به دلیل سرمایه گذاری در صندوق مشمول مالیات میشوند؟

طبق تبصره 1 ماده 7 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید ، درآمدهای صندوق های سرمایه گذاری معاف از مالیات می باشد.

سودی که صندوق ایجاد می کند مشکل شرعی ندارد؟

با توجه به اینکه بخش بزرگی از وجوه صندوق در اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه گذاری می شود لذا سود این صندوق ها هیچ گونه مغایرتی با اصول شرع ندارد . چرا که درطرحهای عمرانی و آبادانی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

حداقل میزان سرمایه گذاری در صندوق امین آشنا چقدر می باشد؟

هر سرمایه گذار باید به میزان حداقل یک واحد در صندوق امین آشنا سرمایه گذاری نماید که در روزهای مختلف ورود سرمایه‏گذار ارزش یک واحد عددی بین 100 الی 102 هزار تومان است.

حداکثر میزان سرمایه گذاری در صندوق چقدر می باشد؟

در حال حاضر ارزش اسمی سرمایه‏گذاری هر فرد در صندوق امین آشنا ایرانیان 125 میلیارد تومان است.

آیا به سرمایه گذار برگه ای مبنی بر ضمانت بانک حکمت ایرانیان داده می شود؟

خیر. سرمایه گذاران محترم می توانند با مراجعه به سایت صندوق، اساسنامه و امیدنامه شرکت را که در آن موضوع ضمانت بانک حکمت ایرانیان قید شده است و همه صفحات آن ممهور به مر بانک است را ملاحظه نمایند.

سرمایه گذاران با چه روشهایی می توانند به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنند؟

سرمایه گذاران محترم با مراجعه حضوری به شعب ، با استفاده از username و password در سایت صندوق و یا با استفاده از ربات تلگرام صندوق می توانند به اطلاعات حساب خود دسترسی پیدا کنند.

از طریق ربات تلگرام به چه اطلاعاتی می توان دسترسی پیدا نمود؟

سرمایه گذاران از طریق آدرس @aminashenabot می توانند به سادگی با وارد نمودن کد ملی خود در ربات تلگرام صندوق امین آشنا عضو شده و از خدمات ربات تلگرام صندوق از قبیل مشاهده گردش حساب، وضعیت مانده ریالی، درخواست‏ها و آخرین گواهی معتبر ، اساسنامه و امیدنامه و سایر اطلاعات مورد نیاز برخوردار شوند.

محاسبه سود صندوق امین آشنا چه زمانی می باشد

پرداخت سود صندوق امین آشنا ایرانیانبه‏صورت ماهیانه بوده و در اولین روز کاری پس از 25 هر ماه محاسبه می‏شود .

نحوه پرداخت سود صندوق چه زمانی می باشد؟

سود صندوق دو روز کاری پس از 25ام هر ماه به حساب سرمایه‏گذاران واریز می‏گردد.

برای صدور واحد به چه مدارکی نیاز است ؟

اصل شناسنامه و کارت ملی، تکمیل فرم مشخصات و فرم صدور واحد سرمایه گذاری و پرداخت وجه به یکی از حساب های صندوق سرمایه‏گذاری امین آشنا که در سایت صندوق موجود می باشد ( در کلیه شعب تهران و اکثر شعب شهرستان دستگاه کارتخوان متصل به حساب بانکی صندوق موجود است).

آیا برای افتتاح حساب ، افزایش میزان سرمایه و یا ابطال واحدهای سرمایه گذاری به حضور شخص نیاز می باشد؟

برای اولین بار مراجعه حضوری سرمایه‏گذار جهت احراز هویت الزامی می باشد. پس از آن در صورتی که سرمایه گذار گواهی دریافت نکرده باشد با دریافت نام کاربری و کلمه عبور می‏تواند از طریق تارنمای صندوق به صدور و ابطال اینترنتی، مشاهده گردش حساب و آخرین گواهی معتبر خود بپردازد.

صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری با چه قیمتی انجام می شود ؟

صدور و ابطال با قیمت اولین روز کاری بعد می باشد.

صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری با چه قیمتی انجام می شود ؟

صدور و ابطال با قیمت اولین روز کاری بعد می باشد.

صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری با چه قیمتی انجام می شود ؟

صدور و ابطال با قیمت اولین روز کاری بعد می باشد.

صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری با چه قیمتی انجام می شود ؟

صدور و ابطال با قیمت اولین روز کاری بعد می باشد.

برای صدور یا ابطال واحدهای سرمایه گذاری چه میزان کارمزدی اخذ می‏شود؟

برای صدور و ابطال واحدهای صندوق امین آشنا ایرانیان هیچگونه کازمزدی از سرمایه‏گذار دریافت نمی‏گردد.

سرمایه گذار به چه روش‏هایی میتواند وجه خود را به حساب صندوق بریزد؟

 با مراجعه حضوری به هر یک از شعب امین آشنا و استفاده از دستگاه‏های کارتخوان متصل به حساب بانکی صندوق مستقر در شعب؛  مراجعه به بانک و واریز وجه به حساب بانکی صندوق و تحویل آن به شعب امین آشنا؛  از طریق اینترنت بانک، سرمایه گذار با استفاده از اینترنت بانک خود بدون مراجعه به هر یک از شعب بانک یا صندوق می‏تواند از محل کار یا منزل خود، نسبت به واریز وجه به حساب صندوق امین آشنا مبادرت نموده و  از طریق درگاه پرداخت الکترونیک بانک سامان یا ملت که در سایت صندوق تعبیه شده است.

استفاده از درگاه چه تفاوتی با پرداخت از طریق اینترنت بانک دارد؟

از طریق درگاه پول سرمایه گذار با یک روز تاخیر به حساب صندوق واریز می شود. در حالی‏که از طریق اینترنت بانک پول بلافاصله به حساب صندوق ریخته می شود. لذا هنگامی که سرمایه گذار از طریق درگاه نسبت به پرداخت وجه اقدام میکند با یک روز تاخیر برایش واحد صادر می شود.

به چه صورت می‏توان به شماره حسابهای صندوق امین آشنا دسترسی داشت

لیست شماره حساب‏های صندوق امین آشنا ر سایت امین آشنا ایرانیان به نشانی www.iafi.ir موجود می باشد.

برای ابطال واحد های سرمایه گذاری به چه مدارکی نیاز است؟

مراجعه حضوری به یکی از شعب صندوق امین آشنا واقع در کارگزاری سهم آشنا به همراه کارت ملی یا شناسنامه و یا مدرک احراز هویت و پر نمودن فرم ابطال واحد های سرمایه گذاری . البته امکان ابطال واحدهای سرمایه گذاری بصورت اینترنتی نیز وجود دارد.

در صورت ابطال واحدهای سرمایه‏گذاری پول این واحدها چه زمانی به حساب سرمایه‏گذار واریز می‏شود؟

یک روز کاری پس از ابطال ارزش اسمی واحدهای ابطال شده (به ازای هر واحد 1،000،000 ريال) واریز می‏شود و مابقی آن، روز بعد به حساب سرمایه‏گذار واریز می‏شود.

چه روش‏هایی برای تماس با پرسنل صندوق امین آشنا ایرانیان وجود دارد؟

برای تماس با صندوق امین آشنا ایرانیان علاوه بر تلفن و ایمیل، تلگرام صندوق به شماره 09331494104 نیز وجود دارد که از ساعت 8 صبح الی 17 پاسخگوی مشتریان عزیز می‏باشند.

چه روش‏هایی برای تماس با پرسنل صندوق امین آشنا ایرانیان وجود دارد؟

برای تماس با صندوق امین آشنا ایرانیان علاوه بر تلفن و ایمیل، تلگرام صندوق به شماره 09331494104 نیز وجود دارد که از ساعت 8 صبح الی 17 پاسخگوی مشتریان عزیز می‏باشند.

چه روش‏هایی برای تماس با پرسنل صندوق امین آشنا ایرانیان وجود دارد؟

برای تماس با صندوق امین آشنا ایرانیان علاوه بر تلفن و ایمیل، تلگرام صندوق به شماره 09331494104 نیز وجود دارد که از ساعت 8 صبح الی 17 پاسخگوی مشتریان عزیز می‏باشند.

چه روش‏هایی برای تماس با پرسنل صندوق امین آشنا ایرانیان وجود دارد؟

برای تماس با صندوق امین آشنا ایرانیان علاوه بر تلفن و ایمیل، تلگرام صندوق به شماره 09331494104 نیز وجود دارد که از ساعت 8 صبح الی 17 پاسخگوی مشتریان عزیز می‏باشند.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43

سوال خود را بپرسید

دی ان ان evoq, دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان